Jak wybrać rower elektryczny?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać rower elektryczny w korzystnej cenie? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym wpisie. Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu kwestia wyboru odpowiedniego roweru elektrycznego stanie się dla Ciebie znacznie prostsza,

Rodzaj dwukołowca

Podstawowym pytaniem, na jakie musisz znaleźć odpowiedź jest to, jaki rower elektryczny (https://www.greenbike.pl/rowery-elektryczne-c-73.html) będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Tak, jak w przypadku klasycznych modeli do wyboru masz szereg opcji. Do typowo komunikacyjnych rozwiązań najlepiej sprawdzi się klasyczny rower miejski. Jeśli jednak rower służyć ma Ci zarówno w mieście, jak i podczas aktywnych wycieczek poza nie, dobrym rozwiązaniem będzie zakup np. lekkiego,  elektrycznego roweru górskiego. Dla najbardziej wymagających użytkowników przeznaczone są chociażby elektryczne rowery MTB.

rower elektryczny

Prędkość roweru

Koniecznie musisz odpowiedzieć sobie także na pytanie, jak szybki ma być Twój rower elektryczny. Podstawowego rodzaju pojazdy, tak zwane “pedelce” rozwijają prędkość do 25 kilometrów na godzinę i możesz posiadać je bez dodatkowych uprawnień. S-pedelce to rowery elektryczne dające możliwość rozpędzenia się do 45 km/h, jednak wymagają one identycznych uprawnień, co motorowery. Natomiast najszybsze rowery elektryczne PoD traktowane są według polskiego prawa jak skutery.

Konstrukcja roweru 

Oczywiście zwrócić uwagę musisz także na konstrukcję, jaką ma rower elektryczny. Dotyczy to zarówno ramy, jak i akumulatora, rodzaju i jakości hamulców oraz opon, a także amortyzatorów. Uwagę zwróć także na miejsce umieszczenia silnika – istnieją bowiem rowery elektryczne z silnikiem umieszczonym  w przednim kole, w tylnym kole, lub też centralnie. W zależności od tego, jak umieszczony jest ich silnik, mogą one bardzo różnić się od siebie właściwościami oraz przeznaczeniem.

Comments are closed.